Mivel szombaton még munkanap van, így tervezett indulás 24.-én szombaton 14 órakor Balatonfenyvesre ( Pfaff Évi és Tóth István nyaralójához). Itt a szállás a jelentkezők létszámától függően lenne megoldva.
Este sütés, főzés, beszélgetés.
- 25.-én vasárnap reggel elmennénk Nagybakónakra a túra indulási pontjához, majd túra a kőszikla szurdokban. Este indulás haza.
Bővebb információ és jelentkezés 2013. augusztus 22.-ig Jerger Kláránál. +36 30 547-2961 jerger.klara@telekom.hu
A szurdok térképe:
Nagybakonak, kőszikla-szurdok (Kicikla)
A falu határától nem messze található a helybeliek által még ma is "Kiciklának", azaz Kősziklának nevezett délnyugat-északkeleti irányú Kőszikla-szurdok.
Felső pannon-tengeri homokkőbe, márgába ékelődve, csodálatos formájú homokkő sziklafalak közé csalja a kíváncsi utazókat.
Nagybakónak 22 km távolságra található Zalakarostól.
A homokkő alapkőzetnek köszönhetően csapadékos időjárás esetén ritka jelenségben, a könnyező falban gyönyörködhetünk.
A szurdok mikroklímája biztosítja olyan fajok életfeltételeit, amelyek nem jellemzőek a dombvidékre: májmoha, lónyelvű csodabogyó, madárfészek kosbor stb.
A falu közelében található a rendkívül érdekes természeti képződmény, a Kőszikla-szurdok, valamint a kellemes pihenőhelyként számon tartott Árpád (Eszperantó) források.
A források völgyébe érkezve a baloldali forrás volt eredetileg az Árpád forrás, de az elvégzett forrásfoglalási munkák után a jobb oldali forrással együtt Eszperantó forrásoknak nevezték el azokat.
A források első nevüket a cserkészektől kapták. Ezek a források sokáig a feledés homályában maradtak, használhatatlanná váltak.
Az 1970-es évek végén a turisztikai feltárás során született meg a kiépítés gondolata, a Nagykanizsai Természetbarát Szövetség munkájával kettő forrás kiépítésre került.
A természeti képződményt az Árpád-forráshoz vezető útról É-Ny-i irányba haladva (útjelző tábla) lehet a legkönnyebben megközelíteni, Nagybakónak irányából célszerű megközelíteni és benne a jelzésen végighaladva a legvégén vaslétrákon kijutva végigjárni.
Elindulva egyre mélyülő meredek homokkő sziklafalak között találjuk magunkat, melyet a külső erők csodálatosan kidolgoztak. A meder vize a rétegesen elhelyezkedő homokkövek alól és az úgynevezett könnyező falak-ból szivárog.
A sziklákat nagy telepekben borítja a májmoha